Четвер, 13.12.2018, 04:17

«  Грудень 2018  »

Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування - добровільне об'єднання учнів, метою якого є – формування в учнів почуття господаря ліцею, групи, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

На сучасному етапі провідну роль у вихованні молоді відіграє навчальний заклад, викладачі. Виховний процес в ліцеї організовується так, щоб спрямувати розвиток молодої людини на формування духовно – моральних якостей, допомогти їй повірити у свої можливості, у свою винятковість та неповторність з тим, аби формувалася цілеспрямована, високоорганізована , висококультурна особистість, спроможна реалізувати свій інтелектуальний потенціал, творчі здібності в умовах сучасного суспільства.

Учнівське самоврядування не є формальним органом життя учнів ліцею. Це можливість навчитися, жити і працювати за законами демократичного суспільства. Діяльність ради самоврядування різноманітна і насичена. У центрі уваги – різноманітні заходи:
• благодійні ярмарки;
• предметні тижні;
• спортивні змагання, турніри;
• флешмоби;
• виховні години;
• агідбригади;
• загальноліцейні лінійки;
• чергування у ліцеї;
• свята, конкурси, ігротеки.

Самоврядування в ліцеї має двоступеневу структуру – загальноліцейну (Учнівська рада – розпорядчий орган учнівського самоврядування; комітет старост: старком – виконавчий орган) і групову. Учнівська рада в ліцеї складається з п’яти міністерств:

 Міністерство інформації допомагає організовувати виставки малюнків, проведення конкурсів газет, інформаційну і просвітницьку діяльністю.

 Міністерство освіти і науки допомагає організовувати роботу з обдарованими учнями, участь в інтерактивних предметних конкурсах, контролювати успішність.

 Міністерство дисципліни і порядку допомагає організовувати чергування, в контролі за відвідуванням уроків, дотриманням правил поведінки.

 Міністерство культури допомагає організовувати свята, вечори відпочинку, флешмоби, роботу гуртків

 Міністерство спорту і туризму допомагає організовувати і проводити спортивні змагання, турпоходи, веде пропаганду здорового способу життя.

Метою діяльності учнівської ради ліцею є виховання соціально активної особистості, задоволення потреб учнівської молоді в організації ліцейного та позаліцейного життя.

Основними завданнями органів учнівського самовря¬дування є:

- забезпечення можливості учням брати участь у плануванні та реалізації навчально-виховного процесу;

- налагодження співробітництва з педагогічним колективом, адміністрацією та батьківським комітетом ліцею;

- забезпечення виконання учнями своїх обов’язків ; - підготовка та участь у проведенні предметних олімпіад, конкурсів, творчих та різноманітних вечорів та вечорів відпочинку;

- організація порядку в ліцеї, на території навчального закладу та контроль за чергуванням ;

- сприяння створенню широкого діапазону умов для здобуття якісної освіти кожним учнем;

- формування гідного громадянина України на основі загальнолюдської моралі, національної культури, традицій та духовності українського народу

Основними функціями діяльності Учнівської ради ліцею є:

- організаторська;

- виховна;

- контролююча;

- стимулююча

Самоврядування виконує такі функції:

- виховну: формування в учнів національної свідомості, політичної культури, громадської думки, стимулювання до позитивних ідейно-моральних вчинків;

- колективнотворчу: створення сприятливого середовища в колективі; передача традицій і позитивного досвіду новоприбулим учням; вирішення конфліктних ситуацій;

- управлінську : залучення учнів до різноманітних форм організаторської діяльності – обговорення й прийняття рішень, складання планів, розподіл до¬ручень, облік та контроль організаторської діяльності, аналіз роботи органів учнівського самоврядування

Структура учнівського самоврядування

Рада гуртожитку