Середа, 12.08.2020, 16:04

«  Вересень 2016  »

Головна » 2016 » Вересень » 9 » 9 вересня - день визволення Синівки від нацистів
9 вересня - день визволення Синівки від нацистів

Дев’яте вересня у Синівці особливий день. Саме цього дня виповнюється чергова, уже 73-я, річниця з того дня, коли відступаюча під натиском Радянської армії нацистська орда назавжди залишила село. Минуло майже два страшних роки окупації.

Загарбники зруйнували багато чого з того, що було створено працею і розумом синівчан. А що вони намагалися зробити з населенням! Частину його знищили, частину – хотіли перетворити на рабів. Та більшість жителів села не схилили голови перед окупантами. У роки війни в околицях Синівки діяв партизанський загін чисельністю до 200 чоловік, у самому селі активно працювала підпільна група. Народні месники як могли шкодили ворогу, наближаючи перемогу. А шлях до неї був надзвичайно тяжкий. Він проходив через окопи і партизанські ліси, через підпілля і гестапівські катівні.

9 вересня 1943 року Синівка була визволена підрозділами 309 стрілецької дивізії. Відступаючи, нацисти спалили у селі 19 хат, розстріляли кількох молодих людей. У боях за Синівку склали свої голови 25 солдатів і офіцерів Радянської армії.

Народ України зробив гідний внесок у Перемогу. Кожен другий з тих, хто загинув на фронтах – українець, кожен другий з тих, хто повернувся,залишився інвалідом. 2072 українці удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 72 з них – двічі, а уродженець Сумщини Іван Кожедуб – тричі.

Зранку 9 вересня у Синівці відбувся урочистий мітинг з нагоди дня визволення села, спільно підготовлений ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» і Синівською загальноосвітньою школою. На мітингу були присутні учні та викладачі ліцею та школи, представники установ та організацій села,жителі Синівки.  Почесними гостями урочистостей були ветеран війни Кухар Василь Макарович, голова Липоводолинської районної ради Литвиненко Віктор Олексійович, сільський голова Тихоненко Олег Іванович, керуючий синівським відділенням товариства «Діамант-АГРО» Саєнко Сергій Іванович.

У своїх виступах промовці висловлювали щиру вдячність ветеранам за їх безсмертний подвиг, закликали молодь не забувати тих, кому вони зобов’язані мирним життям, берегти незалежність країни від зовнішніх посягань.

На знак вдячності до могили полеглих бійців діти поклали букети квітів.

Маргарита Мельник, учениця групи № 14

Переглядів: 278 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0