Середа, 12.08.2020, 15:05

«  Червень 2017  »

Головна » 2017 » Червень » 1 » Цей заклад рідний ще з дитинства
Цей заклад рідний ще з дитинства

Сергія Костянтиновича Подоляка пов’язує доля з нашим навчальним закладом з дитинства. Бо ж родом він із Синівки і батьки теж працювали тут. Мати, Ганна Іванівна, працювала ще в дитячому будинку й трішки в сільськогосподарському технікумі, що передували училищу, а батько, Костянтин Корнійович, - усі свої роки життя (на жаль, батьки вже відійшли у вічність) працював і в закладах – попередниках, і в професійно-технічному училищі. Тож хлопчик ще маленьким забігав в училище, і воно для нього стало рідним.
    Навчався у місцевій школі і по закінченню її вирішив присвятити себе сільському господарству. Згодом закінчив Сумський філіал Харківського сільськогосподарського інституту імені В. Докучаєва. Здавалося б - ось робота у колективному господарстві інженером поруч, але родинна педагогічна діяльність, мабуть, узяла своє (учителі – мама, брат і його дружина, тітка, майбутня дружина). Тож молодий спеціаліст об’єднав сільськогосподарське й педагогічне направлення – пішов працювати в сільське професійно-технічне училище в м. Лебедин. Одружився, потім – служба в армії. І вже з 1986 року – працює в Синівському училищі, що тепер є ліцеєм. Сергій Костянтинович разом з дружиною в цьому закладі працюють уже майже 31 рік. Більшу частину пропрацьованого часу віддав улюбленій справі – викладацькій діяльності: вів підготовку учнів за фахом «водій автотранспортних засобів». Успішна здача на посвідчення водія – це його досягнення на ниві педагогіки. Його пам’ятає багато поколінь випускників нашого закладу, бо ж дуже багатьом відкривалася в майбутньому хороша  перспектива, якщо мали на руках «права», так називають посвідчення водія. Особливо ж юнакам, що служили в армії.
    Згодом, за вибором колективу, Сергій Костянтинович працював вісім років директором. Любив і цю роботу, намагався робити все для людей і престижу свого закладу.
    За довгий час роботи неодноразово нагороджувався грамотами різних рівнів – від місцевих – до Міністерства освіти й науки України.
     Зараз педагогічною діяльністю Сергій Костянтинович уже не займається, так як вийшов на пенсію за вислугою років. Але наш заклад не покидає. Працює інженером з охорони праці. Але серцем завжди серед дітей. Він радіє успіхам колективу, у якому працює, цікавиться новинками різноманітних технологій як робітничого, так і навчально-виховного процесу, спілкується з учнями й працівниками, проводячи інструктажі й бесіди з техніки безпеки та охорони життєдіяльності – це його ритм життя. А повага з боку оточуючих – зміст цього життя, бо ж комунікабельність характеру не дозволяють замикатися в собі.
       Зозуля вже кує 55й, але душа Сергія Костянтиновича завжди молода: колектив очолює молодий керівник, та й список працівників омолоджується, бо ж час летить… І головне – приходять з бажанням кожен рік нові юні хлопці й дівчата на навчання, поповнюються учнівський колектив, а це означає, що недаремно прожиті роки – заклад успішно розвивається, приємно в ньому працювати, радіти успіхам як учнів, так і працівників.

Хілько Любов Сергіївна,
викладач ДПТНЗ "Синівський