Середа, 12.08.2020, 15:39

«  Квітень 2019  »

Головна » 2019 » Квітень » 26 » Діловитість, креативність, енергійність - стиль життя нашого методиста
Діловитість, креативність, енергійність - стиль життя нашого методиста

У педагогічній роботі людина має завжди бути освіченою, порядною, коректною, інтелектуально – розвиненою й діловою. Такими рисами характеру наділена методист і викладач ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей» Підлісна Юлія Григорівна. Завжди проявляється в її діяльності креативний підхід до роботи, зібраність, чіткість, знання законодавчої бази. Та й не дивно, бо у свій час вона закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, зокрема – історичний факультет. І, мабуть, продовжуючи батьківську справу (Плющ Григорій Григорович працював у Синівському профтехучилищі) Юлія Григорівна ще в 1991 році прийшла працювати теж у цей заклад. Доречно сказати, що і її чоловік, Підлісний Вячеслав Миколайович, уже працював в училищі керівником художньої самодіяльності. Тож Юлія в нашому колективі вже була «своєю». Багато років працювала вихователем у гуртожитку. Нелегка це робота, бо ж потрібно давати раду всім учням, які обрали проживання саме в гуртожитку. Тут потрібно було виважено підходити до вчинків кожного учня, щось їм порадити, уміло зауважити по-батьківськи пожаліти чи відвернути вчасно від поганого вчинку. І, не дивлячись на молодість, Юлія Григорівна справлялася зі своїми обов’язками, мала авторитет серед колег та учнів.
    Коли стала вільною посада методиста, то з 2005 року вона стає ним і так працює до сьогодні. Ще й викладає предмети, пов’язані із законодавством. Та і як може працювати методист без занять викладацькою діяльністю?  Хто ж як не він має  знати про інноваційні підходи в освітянській діяльності? Тож Юлії Григорівні приходиться дуже багато працювати як над самовдосконаленням, так і в плані методичної допомоги педагогам ліцею. Сьогодні не можна закладам освіти «сидіти на місці за установленими правилами». Життя вимагає новизни, тож методист та викладач має бути завжди  «на передовій»,  адже від цього залежить  злагодженість у роботі всього педагогічного колективу ліцею.
    Конкурси, олімпіади, ЗНО, семінари, курси, розклад уроків, консультації, факультативи, Державна підсумкова атестація, кваліфікаційна атестація, методоб’єднання … -  ось неповний перелік діяльності методиста в професійному закладі і з усім цим має справитися ця тендітна жінка. У неї все ніби запрограмовано, тільки б пам'ять не підвела. А ще вона може надавати поради в роботі й чоловікові (тематичні, жанрові). Уміє Юлія Григорівна «тримати руку на пульсі» діяльності ліцею у будь-якому напрямку роботи й допомагає іншим. Діловитість завжди притаманна цій жінці.
    Разом з чоловіком зростили й виховали сина Ігора, який продовжив династію педагогів, а зараз проходить службу в Збройних силах України. Батьки пишаються ним, а самі й далі продовжують виховувати молоде покоління, передають свої знання іншим. Тож Юлії Григорівні немає часу на зупинку у методичній і викладацькій діяльності.
    Попереду – закінчення навчального року, випускний, формування навчальних планів і програм за фахом… Тож  нові сили нехай вливаються в її здоров’я, натхнення не покидає в роботі, а гаразди – і на роботі, і в родині. І нехай той молодіжний запал, що зберігся в ній, супроводить її по життю ще багато років.

Олександра Подоляк,
викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»

Переглядів: 172 | Додав: kuzoma73 | Рейтинг: 0.0/0