П`ятниця, 07.08.2020, 21:47

«  Грудень 2016  »

Головна » 2016 » Грудень » 2 » Хто попереджений, той захищений
Хто попереджений, той захищений

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і кінцева стадія викликаного цим збудником захворювання – синдром набутого імунодефіциту. СНІД – надзвичайно небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
Цього року традиційна загальноліцейна виховна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом,  у ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей» пройшла у формі усного журналу «Знати, щоб жити».  Гостями навчального закладу цього дня були голова районної організації Товариства Червоного Хреста України О.В. Живолуп, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А.М. Петрюченко та головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.А. Капуста.

Розпочався виховний захід неповторною «Богемською рапсодією» рок-гурту «Queen». І це не випадково. Адже однією з найвідоміших жертв «чуми ХХ століття» став лідер цього гурту, широко обдарована людина, талановитий актор, шоумен,  художник, колекціонер, співак і музикант Фредді Мерк’юрі.
Ведучі, Андрій Солянік та Богдан Ващенко,  розповіли про історію відкриття та поширення ВІЛ-інфекції, досягнення науки в боротьбі із захворюванням. А ще до уваги глядачів була розказана історія створення Френком Муром міжнародного символу боротьби зі СНІДом – червоної стрічки.

Потім до слова запросили гостей: О.В. Живолуп та А.М. Петрюченко. У своїх повідомленнях вони торкнулися проблеми поширення ВІЛ-інфекції як у світі загалом, так і в Україні та нашому районі зокрема. Особлива увага зверталася на необхідність дотримання запобіжних заходів та своєчасної діагностики захворювання як важливих складових перешкоджання поширенню ВІЛ/СНІДу. Лейтмотивом їх виступів були слова: «Хто попереджений, той захищений»
Інформаційні сторінки чергувалися із художніми номерами, провідною тематикою яких були питання людських стосунків, сенсу життя. Пролунали пісні у виконанні Оксани Олійник та Вячеслава Підлісного, глядачі переглянули зворушливий кліп на пісню «Ты знаешь..»
Так уже склалося, що саме у ці дні проходить щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».  Тож цілком доречним був виступ О.А. Капусти, у якому вона торкнулася проблеми подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми та гендерному насильству, забезпечення рівноправ’я чоловіків і жінок.

Завершився усний журнал інтерактивною вікториною, де всі бажаючі могли перевірити свої знання з проблеми ВІЛ/СНІДу.  А велика кількість  правильних відповідей на питання засвідчила, що виховний захід не залишив байдужими слухачів, учні збагатилися новими знаннями.
Принагідно, від імені учнів та працівників ліцею, хочу висловити подяку О.В. Живолуп, А.М. Петрюченко та О.А. Капусті за корисні, змістовні та цікаві повідомлення.

А. Статива,
викладач ліцею