П`ятниця, 07.08.2020, 20:34

«  Березень 2017  »

Головна » 2017 » Березень » 23 » Конкурс фахової майстерності стартував
Конкурс фахової майстерності стартував

Ми кожен день користуємося благами, що створюють для нас кухарі й кондитери – бо це життєва необхідність. Бачимо телепередачі про змагання віртуозів у цій справі, захоплюємося їхніми вміннями і знаннями.
 Відповідно до листа МОН України щодо організації Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу та професійної компетентності майбутніх робітничих кадрів за Наказом директора ліцею в ДПТНЗ "Синівський професійний аграрний ліцей" був проведений І етап Всеукраїнського конкурсу з професії «Кондитер» 21 березня.
    Оцінювати цей конкурс обране фахове журі.
   У І етапі цього заходу взяли участь учні IV курсу, які мають уже великий запас як практичних, так і теоретичних знань. Обрані були ж  шість учасників, які показують найгрунтовнішу підготовку за фахом – Єлизавета Оксьом, Світлана Салівон, Марина Охріменко, Оксана Олійник, Альона Воробе й і Владислав Луцай.

Учні серйозно й з відповідальністю підійшли до змагань. Тут має бути хороший теоретичний запас знань і, звичайно, практичні навички, які вони здобувають як на лабораторних заняттях, так і на уроках виробничого навчання. Даний конкурс мав показати більше все-таки практичні вміння учнів, які вони удосконалювали разом зі своїм майстром виробничого навчання Руденко Людмилою Іванівною.
   Тож конкурс відбувся. У процесі проведення його учні виготовляли сучасні бісквітні тістечка за інноваційною методикою. Конкурсанти в своїх випічках використовували рослинні вершки, що важливо для здоров’я людини.

В основі – натуральні бісквітні напівфабрикати, оздоба – шоколадна глазур. При оздобленні учні мали спочатку робити візерунки – малюнки, а потім на них формувати прикрашання з глазурі.

Ця робота вимагає високої майстерності, витримки, точності. Усі учні упоралися із завданням на високому рівні. Їх вироби відзначалися естетичністю, відповідністю до рецептури, досконалим майстер-класом з  оздоблення і, звичайно, відмінними смаковими якостями.

Журі довго визначалося з вибором найкращих майбутніх фахівців, прискіпливо оцінювали за відповідними критеріями роботи учасників. І все ж – переможці визначені:
    ІІІ місце посіла Оксана Олійник,

ІІ місце - Альона Воробей,

І місце - Марина Охріменко.

Тож переможцю і представляти наш заклад на обласному етапі Конкурсу фахової майстерності за професією «Кондитер»

Шастун Наталія Миколаївна,
викладач спецдисциплін