Середа, 12.08.2020, 16:13

«  Листопад 2015  »

Головна » 2015 » Листопад » 30 » Минуле з пам’яті не стерти
Минуле з пам’яті не стерти
У ДПТНЗ "Синівський ПАЛ" відбувся урок пам’яті, присвячений Дню пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Урок, на якому згадали найчорнішу сторінку нашої історії – сторінку Голодомору – 33 на Україні. На урок бібліотекар ліцею Супрун Наталія Володимирівна підготувала виставку «Голодомор 1932-33рр. геноцид українського народу». На виставці представлені художні твори про голодомор, матеріали періодичної преси, фотодокументи, спогади жителів району про голодомор, учнівські твори. Зал прикрашений рушниками вишитими червоними і чорними кольорами, на столі свічка, хлібина, п’ять колосочків перев’язані чорною стрічкою, кетяги калини. Протягом уроку звучала мелодія «Реквієм» Моцарта і ведучих супроводжувала відео- презентація за темою. Урок проходив під гаслом цьогорічної компанії «Люди Правди. Щоб світ знав». Ведучі Ващенко Богдан і Росоха Еріка розповіли присутнім про те, що тема голодомору в нас була заборонена, адже будь-який необережний запис про голод міг зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів ГУЛаГУ. Та попри всі небезпеки були люди, які не могли замовчувати цей злочин. Вони намагалися в різний спосіб розповісти та зберегти правду, донести її до світу, цих людей ми називаємо «Людьми Правди». І цього року ми цих людей вшановуємо це і британського журналіста Гарета Джоунза, автора понад 20 статей на тему голоду; також британського журналіста Малколма Маггеріджа, автора роману «Зима в Москві»; і українського письменника Уласа Самчука автора роману «Марія» - першого художнього твору на тему голодомору; Нестора Білоуса колгоспного сторожа із Харківщини, автора щоденника про голодомор, учительки Олександри Радченко, яка також описала перебіг тих страшних подій і інших свідків Голодомору. На уроці було сказано, що голодне лихоліття на Україні найбільше вразило дітей, що діти виявилися найменше захищеними перед голодом; наведено дані про смертність дітей. Читці – Тарасова Дар’я і Багатиренко Наталія емоційно, з хвилюванням і переживанням читали вірші про голод. Цей урок був присвячений пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду. Зупинились ведучі і на тому, що сьогодні, на жаль, поширена думка, що говорити про голод – це озиратися назад, що ми повинні дивитися в завтрашній день, а не озиратися назад. Але, знати минуле треба кожному тому, що дорога в майбутнє пролягає через минуле. Отож, озиратися треба, щоб зрозуміти, щоб поплакати – бо це каяття. Під виконання пісні Оксаною Білозір «Свічка» учні запалили свічки пам’яті, свічки їм – неоплаканим і не відспіваним, їм – похованим у спільних могильниках, похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани. Урок провели соціальний педагог Филь Г.Е., художній керівник Підлісний В.М. вихователь гуртожитку Козюра Р.М. Цей захід несе високий виховний потенціал, сприяє розвитку особистості, інтелекту, виховує почуття стурбованості долею невинних жертв, навчає людяності, доброти, порядності. Викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» Хілько Л.С.
Переглядів: 426 | Додав: Роман | Рейтинг: 0.0/0