П`ятниця, 07.08.2020, 21:45

«  Листопад 2016  »

Головна » 2016 » Листопад » 11 » Мова моя українська, батьківська, материнська
Мова моя українська, батьківська, материнська

Як парость виноградної лози, плекайте мову…

М. Т. Рильський

9 листопада вся Україна святкує День української писемності й мови. Це свято, яке в черговий раз нагадує нам, що ми – українці з прадавніх часів, що ми – незалежні, що є у нас воля, що ми – патріоти своєї держави, і нікому не вдасться скорити нашу волю й принизити гідність.

У ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей» з 7 по 10 листопада пройшов тиждень української мови. Багато різноманітних заходів проведено за цей час. Лінійка, мовні конкурси, лінгвістичні змагання, вікторини, усний журнал, радіодиктант. І не потрібно говорити про те, що учням це нецікаво. Вони активно брали участь у всіх заходах. Навперебій висловлювали свої думки, викладали їх у письмовій формі. Кожен день різноманітним був по-своєму. Учні спочатку змагалися в письмовому І етапі ХVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, наступного дня – у І етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, 9 листопада бажаючі, а їх було немало, узяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту.

Призерами конкурсу імені П. Яцика стали учні: Богдан Ващенко – І місце, Діана Зима – 2 місце, Оксана Олійник – 3 місце, Андрій Солянік – 2 місце, Олександр Шишка – 3 місце. У конкурсі імені Т. Шевченка місця розподілилися в наступному порядку: Богдан Ващенко – 1 місце, Оксана Олійник – 2 місце, Карина Охріменко – 3 місце. Кращим практичним мовознавцем з написання радіо-диктанту стала Діана Зима.

Завершальним заходом святкування Дня української писемності й мови став усний журнал «Від Нестора Літописця – до сучасності». У його програмі були перегорнуті сторінки з історії мови, з переліку документів про заборону чи приниження значимості її, розвитку й розквіту рідного слова, важливості мови для формування особистості, її ролі в патріотичному вихованні, у вихованні національної гідності в молодого покоління…Слова ведучих, Маргарити Мельник й Богдана Ващенка, удало поєднувалися з піснями про мову, Україну, батьків, сучасні події на сході держави, історію України, кохання у виконанні Вікторії Сай, В’ячеслава Максименка, Оксани Олійник, Наталії Багатиренко й Вероніки Колісник, Вячеслава Підлісного. А запальний гумор прочитав Олександр Шишка, це гуморески Павла Глазового «Кухлик» та «Одеситка». Про милозвучність рідної мови йшлося в сценці, що має назву «Розмова в потязі». Також звучали народні прислів’я й приказки, поетичні твори про мову.

Насамкінець заступник директора з навчально-виховної роботи вручила грамоти переможцям і призерам мовних конкурсів.

Захід викликав у учнів позитивні емоції, що вилилося в гучних аплодисментах.

Подоляк О. М

Викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»

Переглядів: 289 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0