Середа, 12.08.2020, 15:45

«  Жовтень 2017  »

Головна » 2017 » Жовтень » 4 » Практика ліцеїстів на сучасній техніці ТОВ «Агропартнери – 2009»
Практика ліцеїстів на сучасній техніці ТОВ «Агропартнери – 2009»

Кожен у житті мріє оволодіти однією або й кількома робочими професіями. Сучасність вимагає на ринку праці якісну фахову підготовку. А отримати її можна тільки тоді, коли  ведеться ґрунтовна підготовка як теоретичного курсу, так і практичного.
     Багато юнаків (є й дівчатка) обрали при вступі до ДПТНЗ "Синівський ПАЛ" професію «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва (лісогосподарського)  (категорії «А1», «А2», «В1»). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія "С″)». Це «в ногу» з сучасністю, бо сьогодні фермерські господарства потребують механізаторів високого класу. Для цього вони мають уміти керувати потужною сільськогосподарською технікою – тракторами, комбайнами…
     Ліцей дає відповідну підготовку і, поряд з тим, окремі керівники фермерських господарств співпрацюють з ліцеєм і надають дієву допомогу в плані практичних занять з водіння на сучасній техніці під час польових робіт.

За домовленістю між керівництвом ДПТНЗ "Синівський ПАЛ" та ТОВ «Агропартнери – 2009»  проведено цілий курс практичних занять для учнів – механізаторів ІІ курсу на полях навчального закладу. Осінь вимагає проведення багатьох видів польових робіт. Тож їх якраз і зробили в останні дні вересня.

У перший день з учнями групи №21 у поле виїхали – майстри виробничого навчання – Нога Сергій Петрович та Горовий Олександр Володимирович, агроном підсобного господарства закладу – Плиска Володимир Васильович, викладач предметів за фахом – Пось Анатолій Володимирович.
     Перед учнями виступив директор  ТОВ «Агропартнери – 2009» Сергій Миколайович Жамардій. Він наголосив на тому, що фах, який обрали саме ці учні, що будуть відпрацьовувати практичні навички виконання робіт на вітчизняній та удосконаленій закордонній техніці, затребуваний аграрними господарствами. Механізатор – це є основа для функціонування сільського господарства. І не треба десь їхати в інші держави, шукати вищих зарплат, бо оплата праці саме в його господарстві досить висока, на рівні європейської. Звичайно, і вимоги до працівників високі: фахова майстерність, дисципліна, пунктуальність… (Це  повинно бути притаманним кожній людині, де б вона не працювала). Сергій Миколайович уже досить досвідчений керівник, тому він сільськогосподарський процес знає добре й передавати досвід своїх працівників молодому поколінню – це є його ціллю в житті, бо хтось із них, можливо, прийде працювати в його господарство, інші – до других організацій. А загалом – усі хочуть бачити в своєму колективі розумних теоретично й практично працівників.
     У ці дні учні відпрацювали навички з вивчення органів керування й водіння комбайна CASE при збиранні соняшника. Також відпрацювали вміння з водіння на тракторах  CASE з дисковою бороною та на тракторі МТЗ-82. Виконувалися різноманітні передпосівні (дискування, боронування) та післяпосівні (коткування) роботи. На коткуванні використовували трактор ліцею МТЗ-82, на інших роботах – техніку ТОВ «Агропартнери – 2009».

Учні отримали не тільки великий багаж знань з будови сільськогосподарської техніки, а й практично відчули себе творцями майбутніх врожаїв, усвідомили необхідність професії, що обрали, для життя всього людства. Бо ж саме з них починається «хліб на столі»
     Також Жамардій Сергій Миколайович пригостив учнів шоколадом, морозивом і солодкими напоями. Хлопці із задоволенням скуштували смаколики, бо робота в полі потребує підкріплення. Учні й педагоги нашого закладу мають велику користь від почутого, побаченого і відчутого. А Сергій Миколайович побачив у проведеному заході те, яку він зробив велику справу для пропагування й практичного навчання фахових робітників.

Викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»
Подоляк О. М.

Переглядів: 338 | Додав: kuzoma73 | Рейтинг: 0.0/0