Четвер, 13.12.2018, 04:16

«  Червень 2018  »

Головна » 2018 » Червень » 26 » Сьогодні в ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» кваліфікаційна атестація
Сьогодні в ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» кваліфікаційна атестація

26 червня  подвір’я  ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» знову наповнилося дзвінкоголоссям учнів, бо ж в останній місяць лише кілька груп були на заняттях, а всі інші – проходили виробничу практику. І ось після неї учні груп ІІ і ІІІ  курсів прибули на складання поетапної атестації за фахом (практичного й теоретичного курсу) на присвоєння кваліфікаційного розряду. Будівельники, механізатори, водії, кухарі, кондитери сьогодні – на здачу кваліфікаційної державної атестації. Для кожного з них – це іспит, через який вони стверджуються як професіонали. Першокурсники й другокурсники «закривають» відповідні курси за результатами пройденої практики та здачі теоретичного екзамену.
    Випускні групи відповідно до професії, яку вони отримають за дипломом, сьогодні проводять практично поетапну атестацію, що передує здачі теоретичного курсу державного екзамену на отримання диплому.
    Так учні 31 групи в цей день проводять практичні роботи біля техніки на машинному дворі ліцею. Зокрема, це – обслуговування й налаштування зернозбиральних комбайнів, поскільки, окрім посвідчень тракториста кількох категорій та водія автотранспортних засобів вони отримають у посвідченні ще й категорію на управління комбайном. Тому учні з відповідальністю ставляться до виконання цих робіт, бо ж сучасність вимагає фахових працівників у господарствах.
   Учні 32 групи виконують штукатурні роботи в майстернях ліцею та мулярські роботи – кладку цегли. Пробні роботи – це результат навчання учнів за професіями й путівка в майбутнє. Учні доводять свою компетентність в оволодінні професією.
    Милують око пробні кваліфікаційні роботи випускників 43 групи (кухарі, кондитери). Сьогодні вони виконують приготування з кондитерії. Це – різноманітні тістечка, торти, солодощі… учні (серед них не тільки дівчатка, а і юнаки) старанно й креативно підходять до виконання цієї «смачної» роботи.
У загальному ж, учні всіх професій підходять творчо до робіт, хоча й точність тут на рівні креативності. Бо й сучасна штукатурка вимагає від них старанності, зібраності, скрупульозності. Адже цей вид роботи – це «обличчя» їхніх зусиль. І мулярні роботи – це неабияка точність, виваженість… І приємно поглянути на роботу, яка виконана відповідно до вимог. Від неї – задоволення й успіх.
   Механізатори показали вміння по обслуговуванню й наладці техніки. Слюсарські й механізаторські здібності необхідні для точної роботи всіх механізмів. А це не тільки робота техніки, це – і якість польових робіт, це й охорона життєдіяльності механізаторів, це – і висока урожайність, і ефективне збирання врожаїв, що забезпечує повсякденну діяльність нашого закладу.
    Ну а що вже кухарі, то це – віртуози своєї справи. Кожен із нас любить смаколики. Сьогодні їх готується велика кількість. Завтра вони захистять їх під час здачі державного іспиту. А стіл радували не тільки різноманітністю виробів, а й запашними ароматами та різнобарв’ям прикрас на випечених виробах.
    Завтра на випускників чекає найголовніший іспит в ліцеї – державний.
 Сьогодні вони приклали максимум зусиль у практичній роботі, щоб підвищити свій кваліфікаційний рівень для отримання високих розрядів у дипломах за кожною професією.
    Успіхів вам, випускники ліцею на державному іспиті!

Олександра Подоляк,
викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»

Переглядів: 272 | Додав: kuzoma73 | Рейтинг: 0.0/0