П`ятниця, 07.08.2020, 21:46

«  Червень 2016  »

Головна » 2016 » Червень » 1 » Своє вміння водити трактор і машину учні показали на конкурсі «Механізатор-2016»

Про те, що у Синівському ліцеї готують професійні кадри, в нашому районі добре відомо, адже випускники закладу зарекомендували себе в різних галузях виробництва і обслуговування високим рівнем знань і навичок. Особливо механізатори - колишні учні, а нині фахівці цього профілю успішно працюють в усіх сільгосппідприємствах району та за його межами. Гасло «механізатор - професія почесна»  у сьогоденні набуває ще актуальнішого значення. Й насправді є почесною, затребуваною і високооплачуваною професія кваліфікованого механізатора, котрий працює на сучасній техніці. Потрібні знання і практичні вміння такої роботи надають учням у своєму навчальному закладі викладачі і майстри виробничого навчання ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей». І вже стало традицією щороку проводити тут конкурсну програму, в якій кращі учні відстоюють честь своїх груп і підтверджують рівень здобутих знань.

Такий конкурс «Механізатор - 2016», проведений  на навчальному полігоні ліцею, зібрав чималу аудиторію. До  учасників конкурсу, їхніх уболівальників і членів журі  долучилися ще й почесні гості - учні і вчителі загальноосвітніх навчальних закладів із  Московського, Колядинця і Русанівки. Це професійне змагання мало три етапи: теоретичні «Щоденне технічне обслуговування» (контрольний огляд) і «Правила дорожнього руху» та практичний - водіння на навчальному автодромі і сучасному тракторі. Після урочистого відкриття і привітань учасникам конкурс стартував… Найбільшу увагу присутніх викликало практичне водіння вантажного автомобіля і тракторів - на   великому полігоні, розташованому в мальовничому місці на околиці села, маневрували керовані конкурсантами (під наглядом кваліфікованих механізаторів) потужні красені-трактори найсучаснішої марки «Нью Холанд» і «Джон Дір» і автомобіль «ЗІЛ». «Підкорені»  керуючими, ці  великі сільськогосподарські машини виконували їхню волю. Так само курсувала міні-маршрутами із подоланням запланованих перешкод вантажівка… По закінченню тренувальних вправ вміння учнів-механізаторів, як й інші конкурсні завдання, оцінювало журі. В його складі - Синівський сільський голова О.І.Тихоненко, заступник директора ПАЛ із навчально-виробничої роботи О.О.Федоренко, викладач дисциплін В.Г.Соляник. Очолював журі голова районної ради В.О.Литвиненко. Слід відзначити, що він та сільський голова - колишні випускники ліцею. Вболівальники  підтримували «своїх» - команду чи учасника оплесками і підбадьорливими оваціями. Після цього конкурсу мали можливість покерувати сучасною технікою і всі бажаючі гості - учні шкіл і НВК району. По тому не лише хлопці, а й тендітні дівчатка, які ледве виглядали з-за керма «Нью Холанда», ділилися своїми враженнями - «класно» відчувати підкореність великої машини… Цей етап конкурсної програми тривав не одну годину, а здалося, що мить, настільки вона була видовищною і цікавою. Журі за тим підрахувало підсумки теоретичних завдань, і настав час оголошення результату.  Знову - урочиста мить, виступ директора закладу Є.В.Хоменка, нагородження і привітання переможців. Насамперед Євген Васильович відзначив високий рівень майстерності учнів-конкурсантів і подякував партнерам ліцею, які надають свою виробничу базу і сучасну техніку для практичного навчання ліцеїстів. Це ТОВ «Діамант Агро», «Агропартнери-2009» і СФГ «Обрій», керівниками яких є С.І.Сапсаєнко, М.Л.Жамардій, Ю.І.Литвиненко. Поздоровляючи команду «Механізм» (учні груп 21 і 32), яка перемогла «Пуск» (групи 11 і 31), директор ліцею вручив переможцям іще й солодкий приз - торт. Хлоп’ячий склад «Механізму» галантно поділився своїм виграшем  з конкурентами, адже в конкуруючій команді були й дівчата (які у водінні автомобіля й трактора нічим не поступалися хлопцям).

Цей захід вкотре на практиці довів, що у ліцеї готуються професійні кадри, потрібні суспільству, українському селу, сучасному агропромисловому виробництву. Потрібно було бачити «вогник» в очах не лише учнів ліцею, а й запрошених випускників шкіл і НВК, який свідчив, наскільки подобається їм керувати сучасною технікою. Ці юнаки й дівчата вже розуміють, що цінність і важливість обраної професії - не у показному престижі, а саме у потребі на ринку праці…

Переглядів: 340 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0