П`ятниця, 07.08.2020, 21:32

«  Листопад 2017  »

Головна » 2017 » Листопад » 1 » У її імені - все життя
У її імені - все життя

Про її доброту, порядність, чемність, любов до учнів знають багато поколінь випускників ДПТНЗ «Синівський ПАЛ».
    Любов Сергіївна Хілько працює в нашому закладі вже кілька десятиліть. Розпочинала свій педагогічний шлях вожатою (були тоді такі посади) у школі, потім – навчання в Полтавському педагогічному інституті на історичному факультеті, а далі – робота викладачем історії. Працювала в рідному Липоводолинському районі в селах – Галаївець, Колядинець, Капустинці, але найбільше – у Синівці.
    Народилася Любов Сергіївна в затишному мальовничому, славному хліборобством селі Саї. Її батьки, Сергій та Ольга Мельник, працювали в колгоспі. Тож і доньку привчили з дитинства до сільської роботи. Ще навчаючись у школі, дівчина зрозуміла, що її покликання – це робота з дітьми. Тому, не вагаючись, після закінчення школи й залишилася працювати піонервожатою. Роботу любила, бо любила дітей. А це основне для будь-якого педагога. Без цієї риси неможливо виховувати підростаюче покоління. І, хоча Любов була майже одноліткою зі старшокласниками, її поважали й прислухалися до неї як до наставника.
    Полтавський педагогічний інститут вона закінчила за фахом – учитель історії й суспільствознавства. Тож на життєвому шляху викладала саме ці предмети, іноді приходилося залучатися й до викладання географії, етнографії. Обізнаність мала і в цьому.
    Її випускники пам’ятають і згадують теплими словами як знаючого педагога, здібного викладача, гуманного класного керівника, прекрасного організатора позакласних заходів, чуйну, добродушну жінку.
    У колективі щиро поважають цю Людину. Для старшого покоління – вона прекрасна колега – співробітниця, для молодшого – умілий наставник – педагог. Бо ж нікого не залишить без уваги, кожному надасть пораду й допомогу. На роботі  Любов Сергіївна, якщо можна так назвати, - трудоголік. У кого можна повчитися плануванню, оформленню документації, методичній роботі, удосконаленню матеріальної бази кабінету, пунктуальності в роботі??? Звичайно, у Любові Сергіївни.
    Велику увагу вона приділяє національно-патріотичному вихованню молодого покоління. Заходи, що проводить вона, формують в учнів національну гідність, любов до України й рідного краю, до українських звичаїв і традицій. Любов Сергіївна живе всим цим. Вона завжди ініціативна в роботі, має повагу серед колег, хороші досягнення в конкурсних змаганнях учнів, у підготовці й складанні ЗНО. Неодноразово брала участь у конкурсі «Учитель року», її методичні розробки були представлені на обласному й Всеукраїнському рівнях. За свою роботу нагороджувалася Грамотами, Дипломами, подарунками…
    І, мабуть, усе це можна досягти, якщо і вдома буде надійний тил. З Василем Григоровичем вони виховали прекрасного сина Сергія, який, як і мама, закінчив педагогічний інститут за фахом історика. Зараз працює в органах внутрішніх справ (перевчився й отримав юридичну освіту), займає керівну посаду. Дружина, Оксана – теж педагог. Та й донька їх, Оля, навчається в педагогічному університеті. Чи не від мами й бабусі це? Мабуть, що так. Тож діти й онучка на вихідні приїздять до бабусі, яка, чекаючи їх, проявляє свої кулінарні здібності. Не тільки в роботі застосовує інноваційні технології, а в приготуванні їжі теж. Усе щось удосконалює, модернізує. І на столі з’являються нові салати, випічки, гарячі страви. Це одне з її захоплень.
    А ще Любов Сергіївна – уміла вишивальниця. Скільки рушників, наволочок, сорочок вишито нею! І зараз не покидає цієї справи.

Любить хатні квіти, управно господарює на городі й подвір’ї. Останнє – це вже вдвох з Василем Григоровичем, бо він у неї кожен куточок у лісі, біля річки знає. Завжди забезпечить сім’ю фруктами, грибами. А ще разом вони люблять відпочивати на природі зі смаженими шашличками, запеченою картоплею чи сальцем.
    Так воно все гармонійно в них виходить і вдома, і на роботі.
    Хотілося б, щоб цей вогник в душі й серці  Любові Сергіївни лишався на все життя, бо ж такі педагоги в колективі – це необхідність і приклад.

Викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»
                                                               Подоляк О.М

Переглядів: 218 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0