Четвер, 13.12.2018, 05:08

«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 15 » Участь у відкритті мовного конкурсу
Участь у відкритті мовного конкурсу

У День української писемності й мови до Сумського театру драми й музичної комедії були запрошені пошановувачі рідного слова з усієї області. Делегації були представлені кращими учнями-мовознавцями, їх викладачами, керівниками цих закладів та районних відділів освіти. ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»  також був представлений нашими учнями,  заступником директора  та викладачем української мови.
    Вікторія Павлівна Гробова нагадала про значимість таких конкурсів у навчально-виховному процесі, подякувала організаторам, які сприяють проведенню цих змагань між знавцями рідного слова. А в цей день до Сум зі столиці й області їх приїхало багато.  І начальник Департаменту наголосила про свою вдячність високоповажним гостям за те, що надали честь і довірили відкрити цей захід саме в Сумській області.
    Відкрив ХІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький, який відзначив, що недаремно його називають Міжнародним, бо ж у всьому світі,  де  проживають українці, проводяться такі заходи щорічно. Та й започаткував цей захід українець, який жив за кордоном, але шанував рідне слово і вніс матеріальний вклад для проведення конкурсу знавців української мови щорічно.  Ці конкурси – це наш патріотизм і національна гідність.
    З такими ж тематичними вітаннями виступали всі шановані гості: заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, поет, прозаїк, президент Благодійного фонду сприяння ініціативам «День», Микола Гриценко, директор інституту української мови НАН України, Павло Гриценко, член Національної спілки письменників України, член Національної  спілки журналістів України, Анатолій Сахно (він же у власному виконанні подарував присутнім прекрасну пісню ), голова Сумської організації Національної спілки письменників України, Олександр Вертіль, голова Сумської ОДА Микола Клочко, перший заступник голови Сумської обласної ради, Анатолій Річкаль… Усі вони – представники нашої влади і, у той же час, - шанувальники рідного слова. Вітання нагороди й квіти від них отримали кращі вчителі й викладачі області з різних закладів, талановита молодь профтехосвіти й вищих закладів освіти, учні шкіл.
    Нам приємно, що серед нагороджених є й наш викладач Подоляк Олександра Миколаївна, яка отримала нагороду від Ліги українських меценатів та Міністерства освіти і науки України і цим гідно представила наш навчальний заклад і Липоводолинський район у системі освіти області.  Ми теж приєдналися до привітань своєму вчителеві і побажали їй подальших досягнень  у її діяльності, і бажаємо, щоб свої знання вона передавала ще багато років нам і наступним учням, і цим примножувалися здобутки Синівського ліцею.
    А ще ми отримали велике задоволення від виступів творчих колективів області, які порадували нас піснями й запальними танцями.

Олександр Шишка,  Альона Дудукаленко –

учні ДПТНЗ «Синівський ПАЛ», учасники урочистого відкриття