Четвер, 13.12.2018, 05:09

«  Травень 2018  »

Головна » 2018 » Травень » 24 » Учень ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» став «Лідером серед лідерів»
Учень ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» став «Лідером серед лідерів»

На базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» протягом двох днів проходив заключний етап обласного конкурсу «Учень року 2018» серед учасників професійно-технічних навчальних закладів Сумської області. Також до їх числа увійшли й представники Харківської та Чернігівської областей. Змагання були відповідальними й затятими, бо ж  учасниками цього етапу були ті, хто вже пройшли відбір місцевого характеру й обласного (І етап). Тому до ІІ етапу обласного конкурсу дійшло 16 учасників та гості з названих регіонів. Ті, хто представляли навчальні заклади – це творчі, креативні особистості. Вони змагалися в різних номінаціях: «Спортсмен року», «Лідер року», «Професіонал року», «Творча особистість року», «Обдарованість року».
    ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» представляв учень ІІ курсу, група №23, що навчається за професією «Кухар. Кондитер» - Шишка Олександр. Цей учень заслуговує на те, щоб представляти свій заклад. Цілеспрямованість, упевненість у своїх планах і діях, «горіння тим,  що робиш», уміння сконцентруватися, комунікабельність і презентабельність Саші й допомога наставників – це запорука його прекрасного виступу.
    Олександр протягом двох днів презентував себе як особистість, професію, за якою навчається і Синівський ліцей у чотирьох виступах.
    Першого дня він «розкривався» у двох презентаціях – «Самопрезентація» і «Світ моїх захоплень».
    Уже з перших слів «Доброго дня…» і його міміки та жестів усім присутнім і журі стало зрозуміло, що Олександр – це не тільки творча особистість, а це – лідер і прекрасний оратор, який захоплює й може працювати з публікою.

Наступна презентація розкрила зміст захоплень Шишки Олександра – від, здавалося й звичного для юнака футболу, виступу на сцені, до небуденного для чоловіків – квітникарства з представленням зразків лілій та ромашок. Але основне захоплення юнака – ораторське мистецтво. Тут Олександр почуває себе як «риба у воді». Його мрія – стати ресторатором а це – лідерство, це уміння працювати з командою, уміння подати власний приклад у роботі, уміння перейматися проблемами й інтересами інших… Ось такі уміння й продемонстрував у цій презентації. Він не тільки розказував, а й працював із присутніми в залі шляхом «Стендапу».

Другого дня Олександр представляв презентації – «Майстер-клас» за професією. У ній він розкрив свою фахову майстерність, вишуканість. Тут було продемонстровано новий напрямок у кондитерській сфері – картина з їжі (малювання їжею), яку започаткувала в Україні Дарина Косар. Її творчість популярна і за кордоном. «Українська дівчина» була викладена з карамелі, випічки – пряників, виробів із шоколаду, зефіру. Намисто, вінок, сорочка вишиванка, очі, губи, вії – усе це було викладене з названих виробів. Це було оригінально, незвично й презентабельно та, звичайно, - унікально. Кожен колір визначав галузі й заклади ПТО, що готують фахівців для них. І на завершення, Олександр презентував свій творчий доробок – поетичну листівку «Професія – сьогодні, кар’єра – завтра, успіх - завжди». У ній він указав на значимість професійно-технічної освіти на сучасному ринку праці, побажав усім успіху на життєвому шляху, перемог у всьому.

Тож Шишка Олександр запам’ятався всім як яскрава особистість.
   Тому справедливо здобув перемогу в номінації «Лідер року», отримав Диплом переможця та цінні подарунки.

Також у рамках обласної акції «Патріотична хвиля» був проведений обласний краєзнавчий квест серед учнівської молоді «Герої сучасності серед нас». Було відзначено як кращих у цьому заході кількох учнів області. Серед них і Шишка Олександр. Тому на заключному етапі конкурсу «Учень року 2018» також нашого учня нагородили відзнакою й цінним подарунком.
    Нам же залишається: пишатися таким учнем, надавати йому допомогу в особистісному й професійному зростанні, щоб успіх супроводжував його завжди.

Олександра Подоляк, викладач
ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»