Четвер, 13.12.2018, 05:58

«  Травень 2018  »

Головна » 2018 » Травень » 5 » Від знань - до практичних навичок (місячник з охорони праці та безпеки життєдіяльності)

У ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» пройшов місячник з охорони праці та безпеки життєдіяльності. До цього заходу були залучені всі працівники та учні ліцею. Адже це нагально й необхідно. Сучасний вир життя, розвиток технологій змушує нас отримувати міцні знання й практичні навички з охорони праці й безпеки життєдіяльності.
   Протягом місяця проведена масштабна робота в цьому питанні. За відповідно складеним графіком працювали всі служби в закладі. Пройшли організаційно - роз’яснювальні заняття, поновлені інструкції й куточки з охорони праці на кожному участку. Також проведені навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності з працівниками, а на останньому з них – прийнятий екзамен комісією.
    За цей час робота проводилася в різних напрямках: правові та організаційні основи охорони праці, безпеки праці, пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці; виховні заходи.
    Одним із важливих заходів було проведення двох навчальних тренувань на предмет евакуації під час занять в разі виникнення пожежі чи надзвичайних ситуацій.
   На одному з тренувань був присутній начальник Липоводолинського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Смітій Андрій Вікторович. У ході цього тренування учні були евакуйовані з навчальних приміщень відповідно до плану евакуації, а на плацу проведені майстер-класи з гасіння вогнища в спеціальний ємкостях порошковими вогнегасниками. Учні здобули як практичні навички, так і зміцнили теоретичні знання, про які вже вивчали з викладачами, інженером з ОП, а Андрій Григорович доповнив їх розповіддю про статистику пожеж у нашому районі, про найосновніші причини виникнення їх, а також – про різноманітні засоби пожежогасіння та їх використання.

Окрім того, з учнями проведено тренування по евакуації з гуртожитку у вечірній час. Проведення місячника є корисним у плані здобуття знань і навичок, перевірки дотримання вимог безпеки на всіх участках, поновлення наочності, заміни пристроїв і засобів на різних ділянках.
    Проведені виховні заходи за відповідною тематикою: лекції, тренінги, виховні години. По закінченню заходу проведено засідання служби охорони праці, підбито підсумки проведеної роботи, розроблено план роботи служби на рік.

Інженер з ОП
ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»