Неділя, 20.01.2019, 06:53

«  Лютий 2018  »

Головна » 2018 » Лютий » 6 » Всесвітній День водно-болотних угідь
Всесвітній День водно-болотних угідь

2 лютого відзначався Всесвітній День водно-болотних угідь. Для 2018 року Секретаріатом Рамсарської Конвенції відзначено лозунг: «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».
     На основі цього в ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»  проведено ряд навчально-виховних заходів: пізнавальні години, вікторини, конкурси, круглий стіл. Ці заходи проведені з метою підвищення обізнаності учнів з питань необхідності збереження водно-болотних угідь.

Вихователь гуртожитку, Роман Миколайович Козюра, познайомив учнів з датою підписання Конвенції (02.02.1971р., Іран, м. Рамсар) та заходами, що пов’язані з нею. Учні дізналися багато цікавої інформації.

Конвенція торкається здебільшого угідь як середовища існування водоплавних птахів. Але в 1996р. ця дата стала відліком святкування Всесвітнього Дня охорони водно-болотних угідь.
     У світі зареєстровано 1369 таких угідь. Сьогодні в Україні – 33, загальною площею 673 тисячі гектарів.
     Для учнів важливо знати, що ці угіддя мають велику роль у природних процесах і в житті людської спільноти:
-    накопичують і зберігають прісну воду;
-    регулюють поверхневий і підземний стік;
-    повертають в атмосферу кисень;
-    вилучають з атмосфери і накопичують вуглець;
-    служать основним джерелом питної і технічної води;
-    підтримують рівень ґрунтових вод;
-    служать базою деяких видів тваринництва…
     Ми маємо заради свого життя зберегти ці угіддя.
     Також учні  готували повідомлення за цією тематикою. Одне з них познайомило присутніх з угіддям, що входить до списку «рамських угідь» і знаходиться в долині Десни в Сумській області. Розміщене це угіддя в межах Середино-Будського району і Новгород-Сіверського Чернігівської області.
     Цей матеріал є пізнавальним для присутніх, бо ж, здавалося, такі буденні теми є такими корисними й необхідними в житті. Вони виховують у молодого покоління бережливе ставлення до природних ресурсів, до того, що існує навколо нас і дає нам життя.

Переглядів: 107 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0