Четвер, 13.12.2018, 05:44

«  Березень 2018  »

Головна » 2018 » Березень » 20 » Вшанували пам`ять про Т.Г. Шевченка
Вшанували пам`ять про Т.Г. Шевченка

До дня  вшанування пам`яті Т.Г. Шевченка цьогоріч учнями ліцею, це вже є традицією, був  підготовлений  та проведений  літературно- мистецький виховний  захід « Свою Україну любіть!»..
    На початку  свята  підсупровід мелодії «Реве та стогне Дніпр широкий»  від імені  учнів та педагогічних працівників  урочисто винесений та покладений вінок  до пам`ятника Т.Г. Шевченку, що встановлений  у парку  с.Синівка у 2015 році.
   Ведучі програми, В.Оксьом та І. Михайлик, після вступного  слова про значення творчості  прославленого поета України, запропонували присутнім переглянути фрагмент кінофільму «Сон», із якого стало відомо про ганебне явище в історії Російської імперії- засудження  та ув`язнення Т. Шевченка за написання «неугодних» владі творів.
   Продовженням теми стало  читання поезій    напам`ять   Прозвучали незабутні  вірші  «Садок вишневий коло хати» (Ніка Костян), «І виріс я на чужині»  (Антон Самілик), «Думка» (Станіслав Зоренко), «Реве та стогне Дніпр широкий» (Вадим Плутенко), «Думи мої, думи ..» (Богдан Оничко), «І золотої  і дорогої» (Анастасія Клепешньова),   у яких розкривається тема любові до рідного краю,  враження від побаченого та пережитого в дитинстві, висловлюється біль за  поневолення  Батьківщини.  Не обійшли й   долю жінки,  висвітлили  її Шевченковими віршами  та уривком із поеми «Катерина» (Лілія Плутенко), наголосивши на тяжкому  житті  в  підневільних умовах. Про національно-визвольний рух українського народу розповів Валентин Онацький уривком із поеми «Гайдамаки », а  про те, що необхідно виконувати  Шевченкові накази нащадкам нагадав, Вадим Оксьом віршем- реквієм «Заповіт».

Емоційне сприйняття  присутніх підсилювалося слуханням  музичних творів на вірші  Т. Шевченка, бо віртуальними гостями .літературно- мистецького заходу були О.Винник, з відеокліпом «Ніч, яка місячна»,  група «Сад» із піснею «Є на світі доля» , їм вторили  солістки, учениці навчального закладу - Вікторія Васильченко «Коло річки, коло броду» та Карина Линник, з піснею «Рушничок».
    Градус напруги в залі збільшився, коли переглянули відеокліп,  де вдови  Героїв АТО декламують вірші Кобзаря і вже апофеозом  став відеокліп гурту «Шабля»  з піснею «Гімн АТО»,   у якому лунає заклик об`єднатися  задля перемоги над ворогом.
    Оптимізм та віру в майбутнє України  висловила Ірина Михайлик із піснею «Годі, браття, сумувати».
    Тепла, добра атмосфера залу засвідчила, що захід  удався і в кожного присутнього виникло бажання любити Україну і її  народ так,  як любив її великий син,  геніальний поет Т.Г. Шевченко.

Олександр Краснонос, викладач
ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»