П`ятниця, 07.08.2020, 21:43

«  Квітень 2016  »

Головна » 2016 » Квітень » 19 » Здай батарейку – збережи довкілля!
Здай батарейку – збережи довкілля!

Куди викинути відпрацьовану батарейку? Чи багато людей замислюється над цим питанням,  витягаючи з пульта чи плеєра використаний елемент живлення?

Використані батарейки відносять до побутових відходів високого класу небезпеки, оскільки вони містять (в залежності від виду) цинк, кадмій, свинець,  ртуть,  марганець,  літій та інші речовини.  Саме тому викидання їх до сміттєвого баку або на звалище є вкрай небезпечним.

Звичайно, це добре, що такі питання стали непокоїти пересічних громадян, адже більшість із нас знає чи має хоч якусь уяву про небезпеку від такого роду відходів – потрапляючи в навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює 20 кв. м  ґрунту або 400 л води. Як наслідок – негативний вплив не тільки на довкілля, але й безпосередньо на здоров’я людини.

В Україні уже понад десять років працює  підприємство, що спеціалізується на переробці саме використаних батарейок і акумуляторів. Нажаль, у керівництва держави не доходять руки розробити ефективний механізм вилучення таких відходів та відправлення їх на переробку. Тому на перший план виходить ініціатива громадських та екологічних організацій, волонтерів, які своїми силами збирають відпрацьовані батарейки та відправляють їх на переробку.

Тож група учнів ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» виступила з ініціативою провести екологічну акцію зі збору відпрацьованих батарейок у селі Синівка.

На першому етапі  було проведено просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед місцевого населення щодо шкоди, якої завдає викидання батарейок у сміття.  Для цього були виготовлені постери, які розміщувались у громадських місцях та листівки, які роздавались синівчанам.

Також з керівництвом ліцею було досягнуто домовленості щодо розміщення контейнера для збору відпрацьованих батарейок біля входу до магазину-майстерні ДПТНЗ «Сиинівський ПАЛ» та транспортування зібраних батарейок до пунктів збору.

Активну участь у розповсюдження листівок взяли учні групи №34, зокрема Сергій Яковлєв.

Першим свій внесок у справу збереження довкілля зробив директор ліцею Є.В. Хоменко. Багато учнів ліцею також активно приєдналися до благородної справи.

Приємно, що захід не залишив байдужими синівчан, і, що особливо радує, до  акції долучилися і наймолодші жителі села – вихованці дитячого садка «Золота рибка». Тож перші результати не забарилися, а пройшло кілька днів, і контейнер був майже повний.

Ще одна ємкість для збору відпрацьованих батарейок за домовленістю із сільською радою розміщена у сусідньому селі Підставки.

Ми раді, що зробили свій внесок у справу збереження довкілля. Наш досвід свідчить, що нерідко для цього не потрібно великих коштів. Часто достатньо бути небайдужим і проявити ініціативу.

Переглядів: 387 | Додав: АС | Рейтинг: 0.0/0